صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان سهند
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۱۹۱۸
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۵۲۷۴۶
قوانین و مقررات

به نام خدا

تعهدنامه دریافت خدمات صدور و ابطال واحد برخط واحد­های سرمایه­ گذاری

صندوق آسمان سهند

 

این تعهدنامه بر اساس مقررات تدوین شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، توسط مشتری مورد قبول و تعهد می باشد.

 

1.شرکت سبدگردان آسمان رکن مدیر صندوق­ سرمایه­ گذاری آسمان سهند می باشد. لذا با قبول این تعهدنامه از سوی مشتری و همچنین انجام احراز هویت اولیه، نیازی به مراجعه حضوری وی به محل این شرکت نمی­ باشد.

2.نام کاربری و کلمه عبور ورود به پرتال صندوق­ سرمایه­ گذاری آسمان سهند که در زمان احراز هویت به سرمایه گذار تحویل داده می­ شود، به مدت 48 ساعت بعد از تأیید درخواست صدور، فعال می ­گردد. سرمایه ­گذار می بایست از افشای نام کاربری و کلمه عبور خود به هر دلیلی به دیگران خودداری نموده و کلیه مسئولیت های سوء استفاده احتمالی از حساب کاربری مشتری در پرتال صندوق­ سرمایه­ گذاری نام برده به عهده وی می­ باشد. مطابق با قوانین مبارزه با پولشویی استفاده از ابزار شناسایی (نام کاربری وکلمه عبور ) تنها برای دارنده این ابزار مجاز است.

3.فعال سازی کلمه عبور در پرتال صندوق ­ها از طریق شماره تلفن همراهی که در فرایند احراز هویت توسط سرمایه گذار معرفی شده صورت می­ گیرد. لذا سرمایه­ گذار اقرار می ­نماید که شماره تلفن همراه درج شده در فرم درخواست صدور واحد سرمایه­ گذاری متعلق و یا همواره در اختیار وی می­ باشد و مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی ادعای اشخاص ثالث مبنی بر مالکیت تلفن همراه متوجه وی می ­باشد. همچنین در صورتی که سرمایه ­گذار خط تلفن همراه خود را واگذار نماید، می­ بایست هرچه سریعتر طی تماس با شرکت نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام نماید.

4.سرمایه­ گذار باید توجه کافی به قوانین و مقررات جرایم رایانه­ ای داشته باشد، عواقب هر گونه رفتار خلاف قانون، متوجه وی خواهد بود.

5.سرمایه ­گذار با توجه به قانون مبارزه با پولشوئی مصوب 02/11/1386 مجلس شورای اسلامی و آئین نامه­ ها و دستور العمل­ های اجرائی آن، بدین وسیله متعهد و ملتزم می­ شود، ضمن رعایت مواد قانون یاد شده و مقررات مربوطه، از هر گونه اقدامی که منجر به پولشوئی و عملیات مشکوک گردد، خودداری نموده و همچنین به اشخاص ثالث اجازه استفاده از حساب کاربری خود در سامانه پرتال صندوق­ سرمایه­ گذاری آسمان یکم را ندهد.

6.عملیات صدور و ابطال برخط مشمول کلیه قوانین حاکم بر صندوق­ های سرمایه ­گذاری دارای مجوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد. لذا کلیه مقررات و دستورالعمل­ های صدور و ابطال واحد­های سرمایه­ گذاری که در اساس­نامه و امیدنامه این صندوق ها درج شده و در پرتال این صندوق ­ها قابل دریافت می­ باشد، در خصوص صدور و ابطال برخط نیز قابل استناد است.

7.به دلیل عملیات تسویه درگاه پرداخت برخط، که طی آن وجه واریزی مشتری با یک روز تأخیر وارد حساب صندوق­ سرمایه­ گذاری آسمان سهند می­ شود، عملیات ثبت درخواست صدور با یک روز تأخیر نسبت به زمان پرداخت برخط در صندوق انجام خواهد شد و متعاقباً خرید به نرخ صدور هر واحد سرمایه­ گذاری در روز کاری بعد از انجام عملیات ثبت درخواست صدور انجام خواهد شد.

8.جهت ثبت درخواست ابطال واحد­های سرمایه ­گذاری به شکل برخط، می ­بایست ثبت درخواست توسط سرمایه­ گذار پیش از ساعت 16 هر روز کاری در پرتال صندوق سرمایه­ گذاری آسمان سهند انجام پذیرد. بدیهی است ابطال واحد ها به نرخ ابطال روز کاری پس از ثبت درخواست برخط محاسبه خواهد شد.

9.سرمایه گذار اقرار می­ نماید که با تأیید این تعهد­نامه کلیه مفاد و بندهای اساسنامه و امیدنامه صندوق سرمایه گذاری آسمان سهند را مطالعه و قبول نموده است.

10.تعداد واحدی که بر اساس میزان سرمایه مدنظر سرمایه­ گذار جهت صدور بر خط، در پرتال نمایش داده می­ شود قطعی نبوده، زیرا صدور بر اساس نرخ صدور هر واحد در روز کاری بعد از عملیات تسویه درگاه برخط صورت می پذیرد. مابه تفاوت صدور واحد ها ظرف مدت 24 ساعت به حساب معرفی شده از سوی سرمایه­ گذار واریز می گردد.

11.سرمایه­ گذار متعهد می ­شود که در صورتی که از حساب بانکی شخص دیگری نسبت به واریز وجه و خرید واحدهای سرمایه­ گذاری اقدام نماید در قبال ادعای احتمالی اشخاص ثالث نسبت به واحد های صادره به نام وی پاسخگو باشد و هیچ گونه مسئولیتی متوجه صندوق­ سرمایه ­گذاری آسمان یکم و ارکان آن نمی­ باشد.

 

12.سرمایه­ گذار متعهد می­ گردد که با تأیید بر خط این تعهدنامه، کلیه مفاد و مقررات عملیات مربوط به صدور و ابطال واحد های سرمایه گذاری که در این تعهد­نامه و همچنین اساسنامه و امیدنامه صندوق ذکر شده است را تأیید می­ نماید.

 

 

شرایط و الزامات صدور و ابطال

 

 دستورالعمل نحوه صدور سرمایه گذاری

 

1) مراجعه به شرکت سبدگردان آسمان و تکمیل فرم درخواست صدور واحد سرمایه گذار 

2) ارائه مدارک هویتی سرمایه گذار (شناسنامه و کارت ملی)

3) ارائه معرفینامه برای فردی که پیگیر امور اداری مربوط به صدور واحد سرمایه گذاری برای اشخاص حقوقی می باشد.

4) ارائه وکالتنامه با درج موضوع خرید و فروش واحد های صندوق های سرمایه گذاری در مواقعی که موکل سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری به شرکت رجوع می کند

5) ارائه شماره حساب و شماره شبا معتبر بانکی

6) واریز وجه مورد نظر به حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر صندوق و یا واریز وجه از طریق دستگاه کارت خان موجود در شرکت

7) دریافت رسید واریز وجه و شناسه کاربری و رمز عبور سرمایه گذار از نماینده مدیر

8) صدور و تحویل گواهی سرمایه گذاری حداکثر چهار روز کاری نسبت به روز صدور زمان خواهد برد و در محل شرکت به سرمایه گذار ارائه خواهد شد

توجه : صدور واحد های سرمایه گذاری به قیمت صدور هر واحد سرمایه گذاری در روز کاری بعد از ثبت درخواست صدور انجام خواهد شد

 

دستورالعمل نحوه ابطال سرمایه گذاری

 

1) مراجعه به شرکت سبدگردان آسمان و تکمیل فرم درخواست ابطال تمام یا قسمتی از واحد های سرمایه گذاری 

2) ارائه مدارک هویتی سرمایه گذار (شناسنامه و کارت ملی)

3) ارائه معرفینامه برای فردی که پیگیر امور اداری مربوط به ابطال واحد سرمایه گذاری برای اشخاص حقوقی می باشد.

4) ارائه وکالتنامه با درج موضوع خرید و فروش واحد های صندوق های سرمایه گذاری در مواقعی که موکل سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری به شرکت رجوع می کند

5) ارائه گواهی صدور (در صورتی نسبت به اخذ آن اقدام کرده باشید)

توجه : قیمت ابطال هر واحد سرمایه گذاری بر اساس قیمت ابطال روز پس از ارایه درخواست ابطال محاسبه می شود.

توجه : اگر از تاریخ ثبت درخواست صدور واحد سرمایه گذاری 90 روز تقویگی سپری شود و سپس سرمایه گذار اقدام به ابطال واحد های سرمایه گذاری کند، کارمزد متغیر صفر ریال خواهد بود. در غیر اینصورت با توجه به اینکه در چه بازه ای از 90 روز نسبت به ابطال واحد ها اقدام شود از 0.5 تا 2.5 درصد طبق امیدنامه صندوق کارمزد متغیر از وجه حاصل از ابطال سرمایه گذار کسر میگردد و مابقی مبلغ به حساب ایشان واریز می گردد.

 

 

امیدنامه و اساسنامه صندوق در پرتال صندوق موجود می باشد.